Zapisy

Nigdy nie jest za późno, żeby stanąć na scenie.

OD TEGO ROKU WPROWADZAMY NOWĄ FORMUŁĘ ZAJĘĆ*!

Formularz zapisu i zasady zajęć znajdują się na dole strony.

Grupy rozwojowe: tu zaczynamy przygodę z teatrem.

Dobra zabawa, radość tworzenia, nowe znajomości i przyjaźni. Zdobywanie umiejętności z różnych dziedzin sztuki i gałęzi teatralnych. Miejsce doświadczenia i eksperymentowania. Czas na decyzję czy teatr jest moją NAJWIĘKSZĄ PASJĄ czy formą relaksu i dobrej zabawy?

Grupy rozwojowe pracują warsztatowo z wieloma instruktorami w ciągu roku szkolnego.

Chętne osoby biorą udział w warsztatach zimowych i letnich, podczas których przygotowujemy spektakle i pokazy.

Efektem pracy całorocznej jest pokaz po warsztatowy dla rodziców.

TU zapraszam osoby, które chcą teatru więcej, mocniej, głębiej, bardziej, poważniej, odpowiedzialniej….

Tu nie tylko rozwijamy talenty i umiejętności. Tworzymy też spektakle, wyjeżdżamy na festiwale…

Do grupy zadaniowej może zgłosić się osoba, która jest minimum dwa lata w grupie rozwojowej i wzięła udział w tym czasie we wszystkich warsztatach, obozach, happeningach i akcjach organizowanych przez Teatrium i Fundację Dobry Klimat dla Sztuki. Osoba która wie, że teatr jest jej miejscem, jej pasją i jest gotowa się w niego zaangażować.

PRZEDSZKOLA

Prowadzimy zajęcia teatralne w następujących placówkach: Świat  Bajek, Fantazja, Baśniowy Zameczek, Baśniowa Buba, Maluszek.

W sprawie stałych lub jednorazowych warsztatów teatralnych dla najmłodszych prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

UWAGA!

Zapisujemy dziecko przez formularz poniżej.

W ciągu 21 dni od pierwszych zajęć dostarczamy umowę( załącznik do pobrania)

Nie dostarczenie umowy zwalnia prowadzącego z obowiązku sprawowania opieki i może skutkować brakiem możliwości uczestniczenia dziecka w zajęciach.

OGÓLNE ZASADY ZAJĘĆ

UWAGA!
Podstawą udanej współpracy jest dobra komunikacja.
W tym roku wszelkie ważne informacje przekazywane są przez Facebooka.
Koniecznie dołącz do odpowiedniej grupy!!!
Informację o odwołanych zajęciach, dłuższych próbach, wyjazdach itp nie będą przekazywane mailem.

  1. Zajęcia teatralne mają na celu szeroko rozumiany rozwój uczestnika w sferze emocjonalnej, ruchowej, fonetycznej, artystycznej ale także wrażliwości na sztukę i drugiego człowieka.
  2. Instruktor prowadzi zajęcia w sposób zróżnicowany wykorzystując w pracy techniki i elementy teatru żywego planu, teatru ruchu, plastycznego, teatru lalek (i inne) dopasowując program do potrzeb i oczekiwań grupy oraz jej możliwości, zaangażowania i zaawansowania.
  3. Zajęcia odbywają się regularnie, nie są odwoływane, w wyjątkowych sytuacjach mogą być przełożone na inny dzień po wcześniejszym powiadomieniu grupy.
  4. Opłata za zajęcia jest opłatą abonamentową , płatną od września do czerwca. Stanowi (poza wynagrodzeniem instruktora) fundusz na kostiumy, rekwizyty, materiały do zajęć, obsługę techniczną spektakli, opłatę za salę. Odliczane będą nieobecności z powodu choroby dłuższe niż 2 tygodnie (jedynie w przypadku gdy rodzic poinformuję o nieobecności dziecka minimum 24h przed rozpoczęciem zajęć od których ma być naliczone odliczenie).
  5. Uczestnik przychodzi na zajęcia punktualnie i w odpowiednim stroju umożliwiającym aktywny udział w zajęciach. Jeśli z ważnego powodu dziecko nie może uczestniczyć w zajęciach (choroba) rodzic informuje o tym instruktora przez SMS. O dłuższych nieobecnościach planowanych prosimy o informację z dużym wyprzedzeniem by móc przygotować zastępstwo. Nieobecności o których nie zostaliśmy poinformowani przed zajęciami nie będą odliczane.
  6. Rodzic jest zobowiązany do rejestracji uczestnika najpóźniej po pierwszych zajęciach oraz do dostarczenia umowy najpóźniej 21 dni po pierwszych zajęciach. W przypadku niedostarczenia umowy instruktor nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestnika i może odmówić mu udziału w zajęciach.
  7. Opłat za zajęcia dokonujemy u instruktora lub na konto przypisane do grupy. Nr konta wysyłamy e-mailem na prośbę rodzica po otrzymaniu karty uczestnika i umowy.
  8. Rodzic ma obowiązek dołączenia do grupy na Facebooku przypisanej do danej grupy teatralnej. Grupy młodzieżowe i zawansowane mają swoje grupy facebookowe na których instruktorzy umieszczają bezpośrednio informacje dla uczestników UWAGA !!! Nie wysyłamy informacji mailem!!!!!

 

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZASADAMI SZCZEGÓŁOWYMI DLA GRUP ROZWOJOWYCH I ZADANIOWYCH ZNAJDUJĄCE SIĘ PONIŻEJ.

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

Prosimy o płacenie za zajęcia najpóźniej do 10 dnia każdego miesiąca BEZPOŚREDNIO U INSTRUKTORA po zajęciach lub na konto.

Wszystkie zaległe wpłaty MUSZĄ być opłacane gotówką ze względu na kasę fiskalną. Nie możemy otrzymać na konto zaległych wpłat (np. w październiku z tytułem za wrzesień).

Dziękujemy za zrozumienie 🙂

SZCZEGÓŁOWE ZASADY ZAJĘĆ

GRUPY ROZWOJOWE (grupy teatralne Kłębek i Expansja)

  1. Systematyczne uczestnictwo we wszystkich zajęciach (nieobecności wyłącznie z powodu choroby) oraz udział w warsztatach, obozach, happeningach i innych wydarzeniach stanowi podstawę do przeniesienia do grupy zadaniowej. Może to nastąpić minimum po 2 latach uczestnictwa w grupie rozwojowej.
  2. Zasady rezygnacji z zajęć doprecyzowuje poniższa UMOWA TEATRIUM
  3. Umowę wypełniamy i dostarczamy w dwóch egzemplarzach najpóźniej 21 dni od rozpoczęcia zajęć.

 

GRUPY ZADANIOWE (teatry Euforia, Pomiędzy oraz Etna)

  1. Członkiem grupy zadaniowej może stać się osoba uczestnicząca minimum 2 lata w zajęciach Teatrium wykazująca się wysoką frekwencją, zaangażowaniem, odpowiedzialnością oraz obecnością na wszystkich obozach, warsztatach i innych aktywnościach organizowanych przez teatr. Jest to miejsce dla osób które chcą intensywnie rozwijać zdolności i gotowe są poświęcić temu więcej czasu niż zwykłemu hobby.
  2. Wszelkie wyjazdy, plany należy zgłaszać z miesięcznym wyprzedzeniem, a w przypadku wakacji i ferii obowiązkiem rodzica i uczestnika jest upewnienie się o planowanym terminie zgrupowania grupy przed ustaleniem i zarezerwowaniem innych planów.
  3. Rezygnacja z zajęć następuje po ustaleniu możliwego terminu z instruktorem i grupą (minimum 3 miesiące wypowiedzenia). W sytuacji wystąpienia zdarzeń losowych t.j. choroby uniemożliwiające prowadzenie prób do zastępstwa – długość okresu wypowiedzenia może ulec zmianie. Tak aby grupa mogła przygotować zastępstwo.
  4. Osoba zaangażowana w projekty będące w aktualnym repertuarze jest zobowiązana do uczestnictwa w wyjazdach festiwalach i spektaklach do końca grania danego tytułu (lub przygotowania zastępstwa jeśli będzie to możliwe). NAJLEPSZYM i najbezpieczniejszym dla zespołu terminem poinformowania o odejściu z grupy jest marzec poprzedzający kolejny sezon* (faktycznie rezygnacja następuje od września po zgłoszeniu w marcu i w przypadku braku możliwości przygotowania zastępstwa uczestnik zobowiązany jest grać w przygotowanych wcześniej spektaklach). Sezon teatralny trwa od 1 września do 31 sierpnia kolejnego roku.
  5. Osoba uczestnicząca w zajęciach grup zadaniowych jest zobowiązana do 100% frekwencji. Nieobecność możliwa jest wyłącznie z powodu poważnej choroby zgłoszonej przez uczestnika lub rodzica minimum 24h przed rozpoczęciem próby.
  6. Osoby uczestniczące w zajęciach grupy zadaniowej są zobowiązane do udziału we wszystkich warsztatach obozach i innych wydarzeniach teatralnych.
  7. Opłata za zajęcia jest opłatą abonamentową niezależną od liczby godzin zajęć w danym miesiącu, a obowiązek płacenia ustaje po formalnym skreśleniu uczestnika z listy w terminie ustalonym z instruktorem. Osoba rezygnująca z zajęć bez ustalenia tego z instruktorem jest zobowiązana do opłacenia zajęć do końca roku szkolnego oraz zapłacenia kary umownej w wysokości 500zł tytułem pokrycia kosztów nagłego zastępstwa (wynajęcie sali do prób, wynagrodzenie instruktorów n.p. choreografa)
  8. Uczestnik ma obowiązek dostarczenia umowy najpóźniej 21 dni po rozpoczęcie zajęć w nowym sezonie.

Karta Uczestnika